HRANÍ MĚ BAVÍ

 

Petr Šporcl (* 1969)

se řadí mezi nejlepší současné violoncellisty české hudební scény.

Na violoncello začal hrát v sedmi letech na LŠU v Českých Budějovicích u prof.Rudolfa Weisse. Jeho mimořádný hudební talent se projevoval již od útlého mládí a o budoucí profesi nemohlo být pochyb.

Ve studiích pokračoval na Konzervatoři v Praze ve třídě prof.Františka Pišingera a AMU v Praze u prof.Daniela Veise. Během studií na AMU byl na základě konkursu vybrán jako jeden ze třiceti studentů z celého světa a dostal nabídku stipendia v USA.Stal se studentem Southern Methodist University,Dallas,USA. Byl žákem koncertního mistra violoncell Dallaského symfonického orchestru Christophera Adkinse. Studium v USA úspěšně dokončil a obdržel „ARTIST CERTIFICATE IN CELLO“. V r. 1995 také úspěšně absolvoval AMU v Praze.

Poté 5 let působil jako koncertní mistr violoncell Pražské komorní filharmonie a v r. 1995 byl u zrodu M.Nostitz Quarteta, jehož členem je doposud.

Petr Šporcl se zúčastnil také několika mistrovských kursů  ( např.Holland music sessions…) , kde studoval mj.u prof.Sigfrieda Palma a Stanislava Apolína.

 

Mezi jeho největší úspěchy v sólových soutěžích patří :

1.místo v soutěži konzervatoří v Kroměříži

1.místo v mezinárodní soutěži „ Beethovenův Hradec „ v Hradci nad Moravicí

3.místo v mezinárodní soutěži Corpus Christi (USA)

Finalista mezinárodní soutěže IMA HUCK v Houstonu,USA

 

Úspěchy s M.Nostitz Quartet

1.místo Heerlen , Holandsko

2.místo Pražské jaro

1.místo Cremona , Itálie

 

Petr Šporcl je žádaným sólovým i komorním hráčem.Jeho hra zaujme nejen bravurně zvládnutou technikou, ale zejména výjimečným muzikantským a osobitým projevem.

Vyhledávání

Kontakt

Petr Šporcl

tel.777616043

petr@petrsporcl.cz

agentura:info@petrsporcl.cz